Mine põhisisu juurde

Nõudluspõhine ventilatsioon

Nõudluspõhine ventilatsioon (DCV) on tark ventilatsioonisüsteem, mis reguleerib õhuvoolu ja sisekliima parameetreid lähtuvalt hoone iga eraldiseisva ruumi vajadusest. Tervisliku sisekliimaga hoonetes suureneb töötajate tootlikus ja heaolu. Täiendavalt vähendab nõudluspõhine ventilatsioon süsteemi poolt kasutatavat energiat, mis toob kaasa märkimisväärse kulude kokkuhoiu. 

Kus kasutada?

DCV on kasulik hoonetes, kus kasutusaktiivsuse tase on erinev. Hübriidsete töökohtade tõus on muutnud traditsioonilise kontori osaks, mis võib ühel päeval olla rahvast täis ja teisel päeval peaaegu tühi. Koolides kasutatakse klassiruume osa päevast, mõnikord täisklassiga, mõnikord vaid mõne õpilasega ruumis. Spordisaalid, korterid ja restoranid on teised näited selle kohta, kus aktiivsuse tase päeva jooksul muutub. DCV-ga reguleerib ventilatsioonisüsteem end vastavalt hoone kasutamisele.

Kuidas see töötab?

Traditsioonilistel ventilatsioonisüsteemidel on ruumi pidev õhuvool sõltumata sellest, kas see on kasutusel või mitte. Sellist süsteemi nimetatakse CAV süsteemiks (diagrammil oranž joon). Täiustatud ventilatsioonisüsteemidel võib päeva jooksul olla muutuv õhuvool, mida nimetatakse VAV süsteemiks. See vähendab ja suurendab õhuvoolu sõltuvalt sellest, millal hoonet tavaliselt kasutatakse, vastavalt eelmääratletud ajakavale või liikumisanduritele (halli joon diagrammil).

DCV-süsteem kasutab andureid, et registreerida inimeste asukoht hoones koos ruumi õhukvaliteedi jälgimisega. See töötab taustal ja suunab õhuvoolu sellesse hooneossa, mis seda kõige rohkem vajab (sinine joon graafikul).

Mida see tähendab?

Meie näites oleme arvutanud energiakulu 200 ruutmeetri suuruses kontoris, kus inimesed tulevad ja lahkuvad päevasel ajal. Tegelik kokkuhoid on hooneti ja olukorrati erinev, kuid diagramm annab aimu, kui suur mõju tegelikult on. Meie näites on CAV-süsteemi jaoks kasutatav energia viis korda suurem kui DCV-süsteemi jaoks kasutatav energia.

Te mitte ainult ei säästa energiat, vaid parandate ka õhukvaliteeti DCV-süsteemiga. Parem õhukvaliteet tähendab kõrgemat tootlikkust ja inimeste heaolu paranemist hoones.

Lindab Regula - ruumi reguleeriv ventilatsioon

Lindabi tooted, kaasaarvatud sensorid ja Regula Combi ruumikontrollerid pakuvad teile ruumi tasemel juhitavat ventilatsiooni. Ühendage tooted ühtseks Lindab Regula süsteemiks. 

Säästa kuni 70 % kuludest

Antud uuringus oli hoone omanikul ventilatsioonisüsteemi optimeerimist alustades selge eesmärk - vähendada energiatarbimist. 

Lisaks sisekliimaga rahulolu olulisele paranemisele näitas uuring, et võrreldes vana süsteemiga, vähendesid aastased energiakulud 73% ja arvutatud ROI oli vaid 4,5 aastat.

DCV One uutes hoonetes

Lindab pakub nõudluspõhise ventilatsiooni lahendusi nii uutele kui ka renoveeritavatele hoonetele. Uute hoonete jaoks on DCV One hea valik, kuna ühendab mitu komponenti ühte seadmesse, ühendades ruumikontrolleri ja õhujaotaja ühtseks tervikuks. Lisaga Pascal juhtimissüsteem ja saate tsentraliseeritud pääsupunkti ja täieliku kontrolli oma ventilatsioonisüsteemi üle. 

Ultra BT renoveerimisel

Ultra BT muudab vana ventilatsioonisüsteemi renoveerimise lihtsaks. Võimalik on renoveerida ruumi kaupa korraga, mõjutades hoonet minimaalselt. Pääseb kontrori sulgemisest ja täiendavast ehitusest. Ultra BT on paigaldatav olemasolevatesse kanalitesse ja kõik andurid on ühendatud Bluetoothi kaudu. Juhtmeid ei ole vaja. 

Jätkusuutlikkuse sertifikaadid

Ööpäevaringselt maksimaalse õhuhulgaga ventilatsioon ei ole jätkusuutlik. Hoonete sertifikaatide (nt BREEAM ja LEED) saamiseks on vaja nutikat ja tõhusat ventilatsioonisüsteemi. Lindab pakub laia valikut tooteid, mis vastavad sertifitseerimisnõuetele.