Mine põhisisu juurde

Arvo Pärdi Keskus Laulasmaal

Arvo Pärt on eesti klassikalise ja vaimuliku muusika helilooja. Pärt on eelkõige tuntud oma isikupärase minimalistliku kompositsioonitehnika poolest, mis on ainulaadne, atmosfääriline ja hüpnotiseeriv. Arvo Pärdi Keskus on kohtumispaik muusikutele, teadlastele ja muusikahuvilistele, keda huvitab Arvo Pärdi ideemaailm ja muusika. Keskus ühendab endas helilooja isikliku arhiivi teabe, uurimistöö ja muusikaga ning asub Tallinnast 35 kilomeetri kaugusel vaikses männimetsas mere lähedal.

Kuulates loodust

Lindab pakkus hoonele lahenduse, mis eeldas väliskeskkonda inspireerivat vaikust, et luua võimalused looduses muusika kuulamiseks ja rahustava metsavaate nautimiseks.

"Projekti puhul oli eriline lähenemine helile ja vaikusele, seega oli üheks väljakutseks luua vaikne väliskeskkond, mis välistab ventilatsioonisüsteemist õhuvõtu- ja heitõhumüra," ütleb Lindabi akustiliste lahenduste ekspert Rain Siim.

Ruumidevaheline heliisolatsioon

Arvo Pärdi Keskuses on kontserdisaal, raamatukogu, teadusruumid ja muusika prooviruumid. Hoone vajas ventilatsioonikanalite akustilisi lahendusi, et vältida igasugust ruumist ruumi müra ülekandumist. Tehnosüsteemide taustamüratasemete jaoks olid väga ranged mürakriteeriumid. Lindab kutsuti projekti projekteerimisetapis üheks võtmekonsultandiks tänu meie turgu juhtivatele teadmistele akustiliste lahenduste vallas.

Kasutatud tooted

Projekti parima tulemuse saavutamiseks tarnis Lindab selle klassikalise muusika pühamu jaoks täieliku ventilatsioonikanali ja mürasummutite lahenduse.